Autor:
Killer
Přidáno:
14/05/2008 v 21:22:46
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
16/01/2009 v 11:55:03

Zobrazeno: 13597x Hodnocení: 2.96 Hodnoceno: 978x
1 2 3 4 5

Český název: Akara modravá (Akara stuartgranti, Tlamovec aulonocara stuartgranti)
Latinský název: Aulonocara stuartgranti


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Afrika - jezero Malawi
Maximální velikost: 13 cm
Vhodná teplota: 23 - 28 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 7,5 - 8,6
Doporučená tvrdost vody: 10 - 20 °dGH
Agresivita: mírně agresivní a teritoriální
Charakteristika: Je to ryba náročná na kvalitu vody.Ráda ryje ve dně.Nádherně pečujě o své potomství.Samec chráni potomstvo tim,že zahání ostatné obyvatelé nádrže,aby se samice mohla v klidě starat o mladé. Nádrž musí mít nejméně 300 l, s mnoha úkryty a může být osázena rostlinami.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je větší a výrazně barevnější.Samec má protaženou hřbetní a řitní ploutev .Jikerné skvrny na řitní ploutvi chybějí.
Rozmnožování: Samice nosí jikry a potěr v tlamě až do doby kdy se o sebe postará sám.Výtěr i odchov potomstva je poměrně snadný.

V inzerátech: Koupím


Tato fotografie pochází ze stránek http://rybicky.net/Akara modravá (Akara stuartgranti, Tlamovec aulonocara stuartgranti)

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Akara modrá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Akara potoční   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec Aulonocara steveni L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec rudý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby