Autor:
Horac
Přidáno:
25/10/2007 v 12:15:24
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
26/04/2009 v 19:06:58

Zobrazeno: 27157x Hodnocení: 2.83 Hodnoceno: 1095x
1 2 3 4 5

Český název: Akara modrá
Latinský název: Aequidens pulcher (Aequidens latifrons)


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Trinidad, Kolumbie, Venezuela
Maximální velikost: 19 cm
Vhodná teplota: 19 - 25°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6,5 - 8,0
Doporučená tvrdost vody: 5 - 24°dGH
Agresivita: poměrně klidné rybky
Charakteristika: Někdy mohou být teritoriální a nesnášenlivé. Jsou citlivé na kvalitu vody, kterou jejich výkaly silně znečišťují, takže je nutná pravidelná a častá výměna vody. Ve staré vodě jsou rybky náchylné k nemocem a strádají. Nádrž pro chov musí být velká minimálne 300 l a více. Dno má být z hrubších propraných oblázků. Je vhodné mít v nádrži hodně kamenů a kořenů, a jen silné a tuhé druhy rostin, zasazených v keramických nádobách, obložené většími kameny, které brání jejich poškození.Jde o dlouhověkou rybu,dožívá se 7 a více let. Dospělé ryby se velmi dobře snášejí se skalárami.
Pohlavní dimorfismus: Sameček má protaženou hřbetní a řitní ploutev. Je větší než samička. Samička je v době tření sytěji vybarvená a příčné pruhy na bocích zčernají.
Rozmnožování: Ke tření dochází až osmkrát do roka. Velikost nádrže musí odpovídat velikosti ryb a mělo by jim poskytovat dostatek úkrytů. Páry si vytvářejí teritoria. Jikry kladou na kámen, který předtím očistily. Potěr se líhne do tří dnů a přijmá drobnou živou potravu. Rodiče se starají o jikry i o potěr, proto je nechte ve stejné nádrži a ž do dalšího tření.

V inzerátech: Akara modrá, Akara modrá


Akara modrá

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Akara kolumbijská Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Akara modravá (Akara stuartgranti, Tlamovec aulonocara stuartgranti)   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Akara pruhovaná L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Akara potoční     Editovat článek     Přidat fotku


1. fotografii jsem vložil chybně- jedná se o jinou akakru. :-)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby