Autor:
Salonka
Přidáno:
04/02/2009 v 20:47:48
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 8373x Hodnocení: 2.9 Hodnoceno: 895x
1 2 3 4 5

Český název: Akara diadémová
Latinský název: Aequidens diadema


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: jižní Amerika, Kolumbie, Venezuela
Maximální velikost: 18 cm
Vhodná teplota: 23 - 28 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 5,5 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 3 - 15 °dGH
Agresivita: Klidná a snášenlivá ryba
Charakteristika: Tato ryba je snášenlivá a klidná jenom mimo období tření. Proto je vhodná i do společenské nádrže. Je velice podobná Akaře kolumbijské, od ní se liší příčnými pruhy na hlavě. Je to poměrně vytrvalá ryba, která není choulostivá na parametry vody a její změny, proto je vhodná i pro začínající akvaristy. Dožívá se cca 10 let. V akváriu si potřebuje vytvořit své teritorium.
Pohlavní dimorfismus: Samec je větší a barevnější, má strmější čelo.
Rozmnožování: Samice se vytírá na ploché dno, nebo volně na písek. O potomstvo se pak starají oba rodiče společně. Potěr se líhne za dva dny. Do doby, kdy se jim stráví žloutkový vak, je v tlamě ochraňují rodičě.


Tato fotografie pochází ze stránek http://fishbase.orgAkara diadémová


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Akara delfínová Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Akara Heckelova   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Akara tečkovaná L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Akara delfínová     Editovat článek     Přidat fotku


Dobrý den. Koupil jsem ve Francii na jihu, Montpellier, dvě akery diadémové. Jedna je větší a druhá a polovinu menší. Mám je v akváriu společně s dospělými páry akara hnědá.bohužel nemůžu poslat foto, protože se adaptuji na nové prostředí. Jen mě zajímají podrobnější informace o akare diadémové. Na internetu jich moc není. Prosím zdělte mi kvalitní Info.Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby